Zpravodaj Women for Women a Servisu vztahů – únor 2021

Milí přátelé Servisu vztahů, všichni jsme tak trochu doufali, že nový rok nám přinese novou naději a optimismus. Bohužel, zatím se zdá, že nás bude zkoušet ještě více.

Zpravodaj Women for Women

Neztrácejme optimismus a naději. Je to to jediné, co nám v tuto chvíli zbývá. Není to klišé, propadnout se do letargie by bylo nebezpečné a stáhlo by nás tam, kde být opravdu nechceme. Vydržme, tahle divná doba musí prostě jednou skončit a my bychom si z ní měli vzít maximum dobrého. Naučit se novým věcem a svůj život mít opět pevně v rukách.

V Servisu vztahů a ve WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., vidíme denně, co s lidmi tato doba dělá, jakým zkouškám je vystavuje a jak ztěžuje jejich situaci. Snažíme se pomáhat tam, kde to jde a kde to má smysl.  

(čtěte dále, nebo si stáhněte Zpravodaj v pdf)

A co se u nás v únoru událo? 

V Servisu vztahů jsme s našimi klienty v únoru pracovali  převážně v online prostředí. V online prostředí v tuto chvíli poskytujeme i párové terapie. Není to pochopitelně totéž jako osobní setkání, ale i tak to funguje. Jsme rádi, že do toho s námi jdete, své vztahové krize a potíže s námi řešíte a nenecháváte to až po pandemii. Partnerské krize je totiž dobré řešit včas, dokud vyřešit jdou. Pokud se dlouhodobě krize neřeší, hrozí, že vztah již nepůjde zachránit. Jsme proto moc rádi, že za své vztahy bojujete i v onlinu! 

Naše Online vztahová poradna je velmi oblíbená. Dokonce jsme ji interně začali nazývat „Milá Sally“, pamatujete na nejslavnější rubriku Mladého světa s názvem Dopis pro Sally :o)))?  Obracíte se na nás čím dál více se svými vztahovými potížemi. Ptáte se, ať už jste náctiletí, mladí, starší, a my jsme rádi, že máte v naši poradnu tak velkou důvěru. Bohužel jsme měli v únoru i jednu velmi nehezkou zkušenost, kdy jsme řešili situaci, kdy nám přišla zpráva o plánované sebevraždě. Naštěstí, ve spolupráci s Policií ČR vše dopadlo dobře. Ovšem tato doba je opravdu tak psychicky náročná, že v té chvíli byly všechny krizové linky, které jsme zkoušeli volat, obsazené.

„Na půdě Servisu vztahů“

Lenka Matoušová, Petr Vykopal, Kamila Šaffková – tým Na půdě servisu vztahů

Ve 2. díle našeho seriálu „Na půdě Servisu vztahů“ odpovídáme na váš častý dotaz, co dělat, když chcete udržet ve vašem vztahu zájem a jiskru. Na druhý díl našeho seriálu se můžete podívat zde.

Poradna pro rodiče

Poradna pro rodiče – Servis vztahů

Dále jsme v únoru spustili novou PORADNU PRO RODIČE, kteří se rozvádějí nebo rozcházejí a chtějí svým dětem dát možnost, aby rozpad rodiny zvládly co nejlépe s ohledem na jejich potřeby:

  • Nevíte si rady, jak to dětem sdělit? 
  • Nevíte, jak nastavit nově fungování vaší rodiny? 
  • Máte pocit, že se vaše dítě chová jinak a vy si s tím nevíte rady? 

Napsat o radu nám můžete zde. Pomůžeme vám pochopit, co vaše dítě prožívá, a provedeme vás tím, co skutečně v situaci rozpadu rodiny potřebuje.

Více o dění ve Women for Women

V našem Zpravodaji se pravidelně dozvídáte o dění ve Women for Women a v našich projektech, přečtěte si o tom zde

  • IT pro děti
  • Bydlím, tedy jsem
  • Dění v Mostě a Servis rodiny
  • Servis vztahů
  • Obědy pro děti
  • Hlas, který je slyšet

Celý únorový Zpravodaj si také můžete stáhnout v pdf.

A na závěr dovolte k zamyšlení vzkaz Servisu vztahů pro tento měsíc

Zajímejte se o to, co váš partner (vaše partnerka) prožívá.

Naše výzva Servisu vztahů pro tento měsíc
Komentáře