Jak úspěšně ztratit partnera

Víme, co bychom měli dělat a jak se správně ve vztahu chovat. Bohužel nám nikdy nikdo neřekl, co nedělat, a co spolehlivě drahou polovičku vytočí do běla. Vztahy nejsou automaticky krásné a šťastné a mnohdy je dokáží rozbít maličkosti. Pojďme se podívat, co může stát váš vztah „život“.

1. Otázka za otázkou

Existuje celá plejáda otázek, kterými svého partnera zaručeně otrávíte: Kam jdeš? Kdy přijdeš? S kým tam jdeš? Miluješ mě? S kým si píšeš? Kdo to je? Pokládejte tyto otázky často a s dostatečnou úporností. Pokud partner neodpovídá dostatečně podrobně, nebo se snad ještě vymlouvá a odpověď není dostatečně věrohodná, je třeba pořádně zvýšit hlas. Jestliže stále nemáte uspokojivou odpověď typu, že nikam vlastně jít ani nechce, zkuste se rozbrečet. Vhodné je ještě mezi slzami a smrkáním pokřikovat výčitky za vše, co vám od začátku vašeho vztahu provedl on i ta jeho povedená rodina. „Každý člověk potřebuje osobní prostor, a je jedno jestli je zadaný či nikoliv. Když ho své polovičce vezmete a zavalíte ho otázkami, ve vztahu nebude spokojený,“ vysvětluje Lenka Matoušová, terapeutka z projektu Servis vztahů.

2. Útočte a nenechte ho vydechnout 

Přichází domů později, než máte pocit, že by měl správně přijít? Zdá se vám navíc, že je v dobré náladě se spokojeným úsměvem? Zaútočte! Nandejte mu to pěkně zostra, jaký je to bídák, nevděčník a sobec. Nevadí, že vám poslal sms a je to dospělý, zralý člověk, který si svůj čas umí řídit a měl nepochybně nějaký důvod, proč přichází právě v tomto okamžiku. Na toto nehleďte. Je to váš partner a měl by se přeci chovat přesně tak, jak vy očekáváte! "Právě nereálné očekávání stojí velmi často za rozpadem vztahu. Mnohdy jedna strana od druhé očekává až nesmyslné věci a činy. Je dobré si uvědomit, že manželství není závazkem partnera k naplnění všech našich očekávání,“ říká L. Matoušová.

3. Věčně nenaladění

Moc prší nebo je moc slunce? Nějaký ten důvod se vždycky najde. Všechno špatně, pořád nějaký problém. Co víc dokáže naštvat, než věčně nespokojená, otrávená a naštvaná polovička? Tohle je spolehlivý imaginární hřebíček do rakve vašeho vztahu.

4. Žárlení jako projev lásky

Nepatříte mezi žárlivky, ale to byste měla! Žárlit můžete totiž naštěstí na cokoliv. Na jeho práci, bývalou přítelkyni, pomyslnou budoucí přítelkyni, sestru, matku i na jeho koníčky. Důležité je pořádně rozvinout fantazii, co všechno může mít raději než vás. A taky je dobré jeho lásku k vám neustále kontrolovat. Ujištění o jeho věrnosti zaručeně nejlépe najdete v jeho mobilu. A jestli tam najdete jedinou zprávu či e-mail od jeho kolegyně z práce, dejte mu to pořádně sežrat!

5. Buďte nesamostatná a závislá

Pověste se mu na krk, vyžadujete 100% pozornost a chtějte po něm všechno hned, vlastně včera už bylo pozdě. A pokud se mu to nelíbí a neudělá to, urazte se. Na druhou stranu princ na bílém koni pro vás přece udělá vše, co vám na očích vidí a co si přejete. Anebo se to děje jen v pohádkách?

6. Pravidelně kritizujte

Kritizujte jeho matku, sestru, kamarády, děti z prvního manželství, prostě kohokoliv, koho má rád. Udělejte z něj blbce, s kým se to stýká a co a jak proč dělá špatně.

7. Sdělujte mu každé pohnutí své mysli

Lásko, přemýšlela jsem jak budeme trávit Valentýn, měli bychom si už naplánovat příští Vánoce, kdy mě požádáš o ruku? Už jsem nám vymyslela aktivity na celý příští týden, co kdybychom jeli tam, kam jezdí sousedi? Když budete polovičku zahrnovat poctivě všemi svými myšlenkami a starostmi vaší maminky a kamarádek, bude nadšený. To, že mu vše říkáte, přece není nic špatného, je to váš partner a měl by to vědět. Jeho nadšení se projeví natolik, že to v nejlepším případě vezme mílovými kroky do nejbližší hospody na panáka.

8. Nic mi není, ale vážně…

Práskejte dveřmi, mlaťte vším, co máte po ruce, tvařte se nepříjemně, smutně, naštvaně a nepříčetně. Na všechny jeho pokusy pochopit situaci odpovídejte „nic mi není“. Za nic na světě z vás důvod vaší nehezké nálady nesmí dostat!

9. Babo raď

Když nic jiného nezabere, pěkně mu poraďte. Každá rada je přeci drahá, ne? Řekněte mu, co má dělat, co si má myslet, jak se má tvářit, co si má oblékat, co nesmí dělat na veřejnosti a co by naopak měl. Určitě vám bude nadosmrti vděčný, že potkal ženu svých snů a konečně ví.

10. Pravda a víc než pravda

Největší úspěch budete mít, když ho pěkně shodíte před přáteli. Pořádně přeperte špinavé prádlo, postěžujte si, jak je nemožný, případně ho ještě srovnejte s někým, vedle koho se bude cítit neschopný, méně atraktivní, slabý, prostě co nejvíc nedostatečný. Pokud do teď vydržel, tohle je jistota. Takové eso v rukávu, které zafunguje!

Jestliže si to na poslední chvíli rozmyslíte a partnera nakonec nebudete chtít úplně ztratit, podívejte se na něj jinýma očima. Tak, jako byste ho viděla poprvé v životě. Jako cizí žena, která ho pozoruje v restauraci od jiného stolu. No, není on nakonec naprosto úžasný? Nemáte náhodou chuť ho sbalit a odejít s ním domů? Udělejte to! Lenka Matoušová