Poradna pro rodiče

Poradna je určena rodičům dětí, kteří už se rozcházejí/rozvádějí a chtějí se dozvědět co nejvíce o potřebách dětí v tomto období, jak nejlépe situaci zvládnout s ohledem na děti.

V jaké situaci se na nás můžete obrátit:

  • nevíte si rady, jak to dětem sdělit
  • nevíte, jak nastavit nově fungování vaší rodiny
  • máte pocit, že se vaše dítě chová jinak a vy si s tím nevíte rady

Rodiče, pokud se nyní rozhodnete poradit se Servisem vztahů, napište nám svůj dotaz. Odpoví Vám náš průvodce - Case Manažerem - odborník, který zná celou problematiku a je připraven poskytnout Vám odpověď jako nezávislý a nezaujatý partner.

Služba je poskytována emailem a je bezplatná.

Nechcete se rovnou ptát, ale zajímá vás toto téma? Přečtěte si některý z našich článků:  

Odborné články z naší dílny pro Servis vztahů připravila dětská psycholožka Mgr. Magdalena Steinerová.

Další články z naší dílny čtěte zde.

TIP! Napište nám na poradnaprorodice@w4w.cz ze svého emailu, nebo nám váš dotaz pošlete prostřednictvím elektronického formuláře zde na stránce. 

On-line poradna pro rodiče s formulářem 

Odpověď očekávejte do 2 pracovních dnů. Pokud máte akutní problém, nebo problém ohrožující zdraví vaše nebo vašich blízkých, využijte jiné způsoby pomoci než tuto poradnu. Pro takové případy najdete zde užitečné odkazy.  

Když se rodina rozpadá, obvykle to znamená těžkosti pro všechny její členy. Rozchod, nebo rozvod rodičů je bolestný proces pro všechny, kteří jsou do něj zapojeni. Nejčastěji ale trpí nejvíce děti, které nemají možnost podílet se na rozhodování. 

V mnohých případech rozvod neprobíhá tiše a hladce. Spíše se stává, že manželé k němu dospějí po delším, či kratším období plném konfliktů a zvratů, emočních bouří a zklamání, hádkách, do kterých mohou být nešťastně vtaženy i děti, ať už přímo, nebo jako svědci. Vztah mezi rodiči je devastovaný, jsou zahlceni pocity vzteku a nepřátelství jeden vůči druhému. Nevšimnou si, a v jejich emočním stavu je to i pochopitelné, co se děje s jejich dětmi a jak tato těžce narušená rodinná situace působí na jejich psychiku. Pokud na to rodiče někdo neupozorní a neposkytne jim průvodcovství při zvládnutí a projití konfliktu, nemají sami kapacitu na to, aby si uvědomili potřeby svých dětí.

Děti potřebují v těchto chvílích obzvlášť být ujištěny, že i když máma s tátou se rozhodli žít odděleni, tak je mají stejně oba rádi a že se o ně oba dál budou starat. Uvědomění si potřeby dětí může rodičům pomoci vypořádat se se situací rozvodu klidněji a konstruktivněji. K tomu, aby zvládli připravit děti na nový styl života a nedělali pro situaci ještě těžší, se musí vypořádat s vlastními emocemi.

)pokračování zde)

Kdo vám poradí? Aktuální přehled odborníků v pozici Case Manager 

Ing. Lenka Matoušová

Působí v projektu Servis vztahů jako Case Manager a párový terapeut.

Mgr. Kamila Šaffková

Hlavní koordinátor projektu Servis vztahů a Case Manager.

Další služby a poradny Servisu vztahů:  on-line poradna pomáhá partnerům opravovat jejich vztahy

Poradnu nemusíte potřebovat vy, ale může to být tip pro vaše přátele nebo blízké... je pro všechny, kterým záleží na jejich vztahu, ale také pro ty, když ze vztahu chtějí odejít, pro ty, kteří se rozvádějí, ale chtějí fungovat jako rodiče. Připraveni odpovídat jsou zkušení odborníci na vztahy, například pároví terapeuti, psychologové a další. Podívejte se, na co se lze ptát v naší vztahové on-line poradně Servisu vztahů; ukázky najdete na stránce Otázky a odpovědi:

Zapojte se na našem Facebooku

Na vaše otázky rádi odpovíme na našem Facebooku. Zapojte se se svým dotazem, nebo se připojte do diskusí. 

Tento způsob je vhodný zejména pro situace, které můžete sdílet ostatními, případně vás zajímají i zkušenosti ostatních. Myslete na to, že na Facebooku vidí vaše komentáře a dotazy i další lidé.

Také nám můžete na Facebooku poslat zprávu, tu uvidíme pouze my.