Na půdě Servisu vztahů – 7. díl – Kdo platí, ten velí

Otázka financí je ve vztazích dost zásadní a je to také časté téma hádek a konfliktů mezi partnery. Je to dokonce natolik zásadní téma, že neshoda v této oblasti může vztah úplně zničit.

V našem dalším dílu seriálu „Na půdě Servisu vztahů“ se zamýšlíme nad situací naší klientky, která zůstala doma, stará se o děti a o domácnost, protože se tak se svým partnerem domluvili. Podívejte se na naše video. (6 minut)

Partner si však nárokuje právo na veškerá rozhodnutí a argumentuje tím, že když žena nevydělává, nemá mít žádný vliv na zásadní rozhodnutí.

Toto nastavení je však ve velkém rozporu s tím, jak by měl zdravý vztah fungovat. Aby ve vztahu byli oba partneři spokojeni, potřebují mít stejnou míru vlivu na zásadní rozhodnutí, např. kde budou bydlet, do čeho budou investovat, kam pojedou na dovolenou. Pokud toto ve vztahu nefunguje, je vztah vážně ohrožen.

Vždy je však prospěšné, aby si každý z partnerů pěstoval určitou míru nezávislosti, svoji pevnou půdu pod nohama a svůj svět, kde si může dobíjet své baterky. Je tedy dobré pečlivě zvážit, jaký životní styl oběma partnerům vyhovuje, zda chtějí oba pracovat, nebo preferují, že jeden zůstane v domácnosti a druhý rodinu živí. I tak by si však oba měli ponechat stejnou míru vlivu na společný život.

V našem pravidelném pořadu Na půdě Servisu vztahů si povídáme o vztazích, zkoušíme se na vaše vztahové situace dívat z různých úhlů pohledu, společně o nich přemýšlet a především vás chceme inspirovat. Rozhovor vede kouč Petr Vykopal spolu s párovou terapeutkou Lenkou Matoušovou a case manažerkou Kamilou Šaffkovou.

Kdo platí, ten velí …
Komentáře