Na půdě Servisu vztahů – 19. díl – Manželství na dobu určitou

Do poradny Servisu vztahů nám napsala Miriam. A byl to dotaz, kterému jsme se rozhodli věnovat 19. díl našeho vztahového seriálu Na půdě. Miriam píše, že nedávno oslavila se svým manželem 25 výročí.

To je samo o sobě báječná věc; ne každému se podaří ve vztahu nebo v manželství setrvat tak dlouho. Ale o oslavu vlastně nešlo: manžel totiž zapomněl. Miriam čekala kytku, Miriam čekala malou oslavu, a nic … Trápilo jí to, a tak se nás do Servisu vztahů zeptala, co s tím má dělat. Co s tím zklamáním, které jí vlastně místo radosti výročí 25 let přineslo.

Petr má pro takovou situaci nápad, myšlenku, a chce se o tom poradit s Lenkou jako terapeutkou. Tak schválně: jak zní Petrův nápad, a co na něj říká Lenka? Pravda, název článku vám možná trochu napověděl … (video, 6 minut)

Není-li vám ve vašem vztahu dobře, vyzkoušejte Párovou terapii

Párová terapie je účinná prevence i nadějná cesta, jak váš vztah zachránit:

  • v rámci bezpečného prostoru si můžete ujasnit, pojmenovat, nově říci, ventilovat, odžívat, ujasnit mnohá vzájemné neporozumění
  • ujasnění příčin konfliktů a nalezení efektivní cesty, jak na to jinak
  • nástroje konstruktivní komunikace, zacházení s emocemi, odlišnostmi
  • dobrý a bezpečný prostor ke zkoumání, „jak nám spolu je a co bychom potřebovali“ , sdělení něčeho, co si „normálně neříkáme“; podpora ve vyjádření toho, co je potřeba
  • zmapování vzájemných rozdílů a jejich integrace do vztahu
  • nalezení nových a funkčních způsobů každodenního fungování
Na půdě Servisu vztahů
Komentáře