Na půdě Servisu vztahů – 17. díl – Čím si ničíme vztah: zazdívání

Zazdívání znamená ve vztahu velmi vážnou věc. Znamená odpojení se od partnera. Pokud slyšíme od svého partnera neustále jen nějaké výčitky, kritiku, společná konverzace je převážně nepříjemná, začneme partnera zazdívat.

Zpravidla zazdívání přichází jako poslední jezdec apokalypsy, po třech předchozích (kritika, pohrdání, defenzivnost), když už to jeden z partnerů přestane snášet. Je to jeho obrana, de facto před partnerem unikáme, začneme se vztahu vyhýbat. Jak se to projevuje? Při rozhovoru nás partner slyší, ale nereaguje, nedívá se na nás, sedí netečně, jako by ho vůbec nezajímalo, co říkáte.

V 17. dílu Na půdě Servisu vztahů se zazdíváním zabývají Lenka, Petra a Kamila, podívejte se na video (5 minut).

Každý z jezdců znamená obrovské ohrožení pro vztah a má sílu vztah zničit. Většinou se v nezdravých vztazích vyskytují postupně všichni jezdci a vztah se časem rozpadá…. Pokud se vám to děje… přijďte do Servisu vztahů.

Sedm principů spokojeného manželství

Kniha je vyvrcholením celoživotního díla významného amerického psychologa Johna Gottmana. Jeho terapeutická praxe a desítky let probíhající pozorování stovek párů vedly Gottmanův tým k odhalení sedmi základních principů, typických pro úspěšné dlouhodobé vztahy. Tyto principy lze použít jako lék na pokulhávající vztah. 

Komentáře