Tipy & triky

Vítejte v novém vztahovém miniseriálu TIPY&TRIKY, ve kterém se kouč Petr Vykopal společně s párovou terapeutkou Lenkou Matoušovou věnuje vážně/nevážně našim vztahům. A hned v prvním díle to vše pěkně otočíme naruby a vysvětlíme si například, co jsou to VYČÍTACÍ ČÁSTICE. Jejich zařazení nebo vyřazení do/z našeho komunikačního repertoáru nás totiž může dovést k naplnění dvou zcela rozdílných vztahových strategií. Hezky se bavte a jestli se Vám některé příklady budou zdát povědomé, pak vězte, že se jedná o podobnost čistě náhodnou.

Všechna videa najdete na našem Blogu,  buď rovnou mezi novinkami, nebo v kategorii Videa.

Tipy& triky 1: Vyčítací částice

Trvání: 6 minut 

Co jsou to VYČÍTACÍ ČÁSTICE? Jejich zařazení nebo vyřazení do/z našeho komunikačního repertoáru nás totiž může dovést k naplnění dvou zcela rozdílných vztahových strategií. Hezky se bavte a jestli se Vám některé příklady budou zdát povědomé, pak vězte, že se jedná o podobnost čistě náhodnou.

Tipy& triky 2: Iritující příslovce

Trvání: 6 minut 

V druhém díle vztahového seriálu „Tipy a triky“ si párová terapeutka ze Servisu vztahů Lenka Matoušová opět s velkou nadsázkou povídá s koučem Petrem Vykopalem o dalších strategiích, jak se zbavit partnera. Pokud si však svého partnera chcete naopak nechat, tak to prostě a jednoduše takhle nedělejte. A už jste vlastně někdy slyšeli o „iritujících příslovcích“?

Tipy a triky 3: Slovesa

Trvání: 4 minuty 

Vítejte v III. dílu našeho vztahového miniseriálu TiPY&TRiKY, ve kterém se společně s párovou terapeutkou Lenka Matoušová věnujeme s velkou nadsázkou a tak trochu vážně-nevážně partnerským vztahům. Po vyčítacích částicích a iritujících příslovcích, dnes na řadu přichází SLOVESA. O tom jaká slovesa to jsou, se dozvíte právě v dnešním dílu.

Tipy a triky 4: Podstatné jméno

Trvání: 5 minut 

S párovou terapeutkou Lenka Matoušová pokračujeme v našem vážně/nevážném vztahovém miniseriálu TiPY&TRiKY. Dnes se můžete těšit již na 4.dil, ve které s Lenkou probereme jedno hodně výbušné podstatné jméno. Přejeme vám pěkný den a hezky se bavte. Sledujte náš seriál, stále přidáváme nové díly.

Tipy a triky 5: Zákeřná zájmena

Trvání: 6 minut 

S párovou terapeutkou Lenkou Matoušovou pokračujeme v našem vážně/nevážném vztahovém miniseriálu TiPY&TRiKY. Můžete shlédnout již na 5.dil, ve které s Lenkou probereme zákeřná zájmena. Přejeme vám pěkný den a hezky se bavte.

Tipy a triky 6: Krutá přídavná jména

Trvání: 4 minuty 

V 6. dílu s Lenkou probereme krutá přídavná jména. Tento název vymyslela společně s koučem Petrem Vykopalem. Určitě je dobře znáte, neb se jim někdy nevyhneme... tedy těm krutým přídavným jménům... pozor na ně!

Tipy a triky 7: Odporovací spojky

Trvání: 4 minuty 

Ale to je přece úplný nesmysl. V 7. dílu s Lenka a Petrem prý probírají a vysvětlují odporovací spojky. Ale to vůbec není pravda! Nebo je?

Inu, podívejte se a  poslechněte si. Přejeme vám pěkný den a hezky se bavte. Sledujte náš seriál, stále přidáváme nové díly.

Kdo pro vás videa Tipy & Triky připravuje

Ing. Lenka Matoušová

Působí v projektu Servis vztahů jako Case Manager a párový terapeut. Email: lenka.matousova@w4w.cz

Lenka Matoušová byla také hostem Petra Vykopala v jeho pořadu Sám doma: 

Sám doma 13 - experimentální karanténní pořad Petra Vykopala

Trvání: 8 minut 

13. díl experimentálního karanténního pořadu SÁM DOMA je věnován našim partnerským vztahům. Tentokrát pozvání k návštěvě od Petra Vykopala přijala individuální a párová terapeutka Lenka Matoušová ze Servisu vztahů, která o partnerství vypráví jako o mimořádně dobrodružné cestě, na které nás čeká nejenom radost, ale i mnohá úskalí.