Tipy & triky

Vítejte v novém vztahovém miniseriálu TIPY&TRIKY, ve kterém se kouč Petr Vykopal společně s párovou terapeutkou Lenkou Matoušovou věnuje vážně/nevážně našim vztahům. A hned v prvním díle to vše pěkně otočíme naruby a vysvětlíme si například, co jsou to VYČÍTACÍ ČÁSTICE. Jejich zařazení nebo vyřazení do/z našeho komunikačního repertoáru nás totiž může dovést k naplnění dvou zcela rozdílných vztahových strategií. Hezky se bavte a jestli se Vám některé příklady budou zdát povědomé, pak vězte, že se jedná o podobnost čistě náhodnou.

Všechna videa najdete také na našem Blogu,  buď rovnou mezi novinkami, nebo v kategorii Videa.

Tipy& triky 1: Vyčítací částice

Trvání: 6 minut 

Co jsou to VYČÍTACÍ ČÁSTICE? Jejich zařazení nebo vyřazení do/z našeho komunikačního repertoáru nás totiž může dovést k naplnění dvou zcela rozdílných vztahových strategií. Hezky se bavte a jestli se Vám některé příklady budou zdát povědomé, pak vězte, že se jedná o podobnost čistě náhodnou.

Tipy& triky 2: Iritující příslovce

Trvání: 6 minut 

V druhém díle vztahového seriálu „Tipy a triky“ si párová terapeutka ze Servisu vztahů Lenka Matoušová opět s velkou nadsázkou povídá s koučem Petrem Vykopalem o dalších strategiích, jak se zbavit partnera. Pokud si však svého partnera chcete naopak nechat, tak to prostě a jednoduše takhle nedělejte. A už jste vlastně někdy slyšeli o „iritujících příslovcích“?

Tipy a triky 3: Slovesa

Trvání: 4 minuty 

Vítejte v III. dílu našeho vztahového miniseriálu TiPY&TRiKY, ve kterém se společně s párovou terapeutkou Lenka Matoušová věnujeme s velkou nadsázkou a tak trochu vážně-nevážně partnerským vztahům. Po vyčítacích částicích a iritujících příslovcích, dnes na řadu přichází SLOVESA. O tom jaká slovesa to jsou, se dozvíte právě v dnešním dílu.

Tipy a triky 4: Podstatné jméno

Trvání: 5 minut 

S párovou terapeutkou Lenka Matoušová pokračujeme v našem vážně/nevážném vztahovém miniseriálu TiPY&TRiKY. Dnes se můžete těšit již na 4.dil, ve které s Lenkou probereme jedno hodně výbušné podstatné jméno. Přejeme vám pěkný den a hezky se bavte. Sledujte náš seriál, stále přidáváme nové díly.

Tipy a triky 5: Zákeřná zájmena

Trvání: 6 minut 

S párovou terapeutkou Lenkou Matoušovou pokračujeme v našem vážně/nevážném vztahovém miniseriálu TiPY&TRiKY. Můžete shlédnout již na 5.dil, ve které s Lenkou probereme zákeřná zájmena. Přejeme vám pěkný den a hezky se bavte.

Tipy a triky 6: Krutá přídavná jména

Trvání: 4 minuty 

V 6. dílu s Lenkou probereme krutá přídavná jména. Tento název vymyslela společně s koučem Petrem Vykopalem. Určitě je dobře znáte, neb se jim někdy nevyhneme... tedy těm krutým přídavným jménům... pozor na ně!

Tipy a triky 7: Odporovací spojky

Trvání: 4 minuty 

Ale to je přece úplný nesmysl. V 7. dílu s Lenka a Petrem prý probírají a vysvětlují odporovací spojky. Ale to vůbec není pravda! Nebo je?

Inu, podívejte se a  poslechněte si. Přejeme vám pěkný den a hezky se bavte. Sledujte náš seriál, stále přidáváme nové díly.

Tipy a triky 8: Otravné citoslovce

Trvání: 4 minuty 

V tomto díle se s radostí ujímáme dotazu diváka Adama a věnujeme se otravným citoslovcům: ach jo, uf, och, ach ... takové to fňukání a stěžování. Co s tím, pokud to ve vztahu slýcháte? Za naši životní spokojeností není náš partner, ale my sami. Ale jak to říci ve vztahu někomu, kdo to tak nevidí, kdo chce profňukat celý život? Dozvíte se od Lenky.

Tipy a triky 9: Nebezpečné předložky

Trvání: 6 minut

Společně s párovou terapeutkou Lenka Matoušovou a koučem Petrem Vykopalem vás vítáme v 9. dílu, ve kterém tentokrát probereme nebezpečné předložky: díky němu, kvůli němu ... taky je slýcháte? Co k tomu Lenka poradí se dozvíte tomto díle vztahového seriálu „Tipy a triky“. 

Tipy a triky 10: Silvestrovské číslovky

Trvání: 4 minut

Víte jaká je pro partnerské vztahy docela vhodná číslovka? A máte představu, jaká číslovka může být parádně pekelná? To vše a mnohem více se dozvíte v našem závěrečném silvestrovském díle našeho vztahového mini-seriálu Tipy a Triky.

Kdo pro vás videa Tipy & Triky připravuje

Lenka Matoušová - psychoterapeut, Servis vztahů

Ing. Lenka Matoušová

Působí v projektu Servis vztahů jako Case Manager a párový terapeut. Email: lenka.matousova@w4w.cz

Lenka Matoušová byla také hostem Petra Vykopala v jeho pořadu Sám doma: 

Sám doma 13 - experimentální karanténní pořad Petra Vykopala

Trvání: 8 minut 

13. díl experimentálního karanténního pořadu SÁM DOMA je věnován našim partnerským vztahům. Tentokrát pozvání k návštěvě od Petra Vykopala přijala individuální a párová terapeutka Lenka Matoušová ze Servisu vztahů, která o partnerství vypráví jako o mimořádně dobrodružné cestě, na které nás čeká nejenom radost, ale i mnohá úskalí.