Vztahoví mistři: co se můžete naučit od úspěšných párů. Praha 9.11. Přijďte si povídat ...

Na půdě Servisu vztahů – 15. díl – Čím si ničíme vztah: pohrdání

Stane se vám někdy s partnerem, že se ušklíbnete, nebo obrátíte oči v sloup? A napadlo vás někdy, že to vašemu vztahu rozhodně neprospívá? Jsou to totiž drobné, ale velmi zraňující projevy pohrdání.

Pohrdání je vlastně pocit určité nadřazenosti nad partnerem a to do zdravého partnerství opravdu nepatří. Pokud se ve vašem partnerství objevuje jakékoliv ponižování, jízlivost, sarkasmus či cynické poznámky, jste na nejlepší cestě svůj vztah zničit.

Zkuste se zamyslet, proč tak negativně smýšlíte o svém milovaném partnerovi. Pomohou Vám s tím v aktuálním dílu Lenka, Petr a Kamila z našeho týmu Servisu vztahů.

video 5 minut

Vycházíme z knihy Johna Gottmana – Sedm principů spokojeného manželství. Čtyři jezdci apokalypsy jsou 4 typy natolik negativního chování ve vztahu, že je to pro vztah smrtící. A kritika je právě jedním z nich. Další tři – pohrdání, defenzivnost a zazdívání – probereme v příštích dílech. Držte proto tyto jezdce na uzdě, chcete-li mít zdravý a hezký vztah. V našem pravidelném pořadu „Na půdě Servisu vztahů“ si povídáme o vztazích, zkoušíme se na vaše vztahové situace dívat z různých úhlů pohledu, společně o nich přemýšlet a především vás chceme inspirovat.

Čím si ničíme vztah: pohrdání
Komentáře