Servis vztahů: nastal čas uzdravovat vztahy

Aktuality a články o Servisu vztahů

Do poradny Servisu vztahů nám napsala Miriam. A byl to dotaz, kterému jsme se rozhodli věnovat 19.…
Celý článek
"Co vlastně ve vztahu dělají vztahoví mistři, že se jim tak daří, že jim vztahy vzkvétají," otevírá…
Celý článek
Pokud se vám vztah splaší, pokud se v něm rozeběhnou koně s jezdci apokalypsy, přerušte tuto situaci…
Celý článek

Další články, novinky a informace o Servisu vztahů najdete zde v našem Blogu.  

On-line poradna Servisu vztahů

Můžete se nás ptát několik způsoby: on-line poradnou - modrým okénkem, které máte vpravo dole na webu, dále na stránce s formulářem, připravili jsme pro vás "Otázky a odpovědi", a také jsme připraveni vám odpovídat na našem Facebooku. 

Vstupní dotazník

Až se rozhodnete začít se Servisem vztahů, budeme od Vás potřebovat vstupní informace. Vaše informace považujeme za důvěrné. Dbáme na Vaše soukromí a povahu sdílených informací.

Žijeme v rychlé době

Snažíme se stíhat mnoho věcí a právě pro ně mnohdy ztrácíme čas, energii i potřebný nadhled. Tím nejvíce trpí naše vztahy. A jak to řešíme my? Dříve, když se našim prarodičům něco rozbilo, dali to opravit. Když se něco rozbije nám, vyhodíme to a koupíme nové. Stejně tak jsme se začali chovat ve vztazích. Více si všímáme slabých stránek toho druhého a zapomínáme na to dobré. Máme odlišná očekávání a s příchodem potomků postupně zapomínáme na sebe a naše komunikace se omezuje pouze na témata týkající se dětí. Kdo je ráno odveze, kdo je vyzvedne, kdo je doprovodí na kroužky, jaký bude víkendový program, jak budeme trávit prázdniny atd. Nepovídáme si o nás, netrávíme čas jen ve dvou a stává se, že začínáme žít vedle sebe, ale vlastně každý sám…

Vztahy jsou velmi složité. Všichni je řešíme, řešili jsme a řešit budeme. Každý z nás je jiný, každý vztah je jiný, nachází se v různé fázi, období či stádiu a také jej ovlivňuje spousta různých aspektů. Mnohdy neznáme ani sami sebe a tak nemůžeme vědět, co chceme od toho druhého. Reagujeme na sebe, na své chování a jednání. Máme svá očekávání, která jsou mnohdy velmi rozdílná a také se jiným tempem či směrem vyvíjíme, neboť každého z nás formují a ovlivňují jiné věci. Každému z nás může pomoci něco jiného a tento projekt je tu pro ty z nás, kteří se rozhodli svou situaci řešit. A pokud jsou v rodině děti, je třeba prioritně myslet na ně a nezatěžovat je starostmi nás dospělých. Děti milují přeci bez podmínek a traumata, která jim rozchod rodičů může přinést, mohou mít pro jejich život zásadní dopad. A i my dospělí máme své slabosti, svá trápení, spoustu otázek a věcí, které potřebujeme pochopit a zpracovat si je. Není slabostí či prohrou přiznat si to.

Jsou věci, které stojí za to opravit

„Stal jsem se hlasem těch, které nikdo neslyší.“

Libor Bouček

Je spousta lidí, kteří mají problém udržet si vztah, stejně jako já. Ale nikdo je neslyší. Mě by snad mohl.

Zpravodaj Servisu vztahů přímo do emailu

Buď s námi v kontaktu. Zaregistrujte svůj email a budete od nás dostávat Zpravodaj rovnou do své emailové schránky. Starší vydání Zpravodaje najdete zde.

Záštita od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Záštitu nad projektem Servis vztahů, pořádaným WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., udělila 17. října 2019 paní ministryně práce a sociálních věcí Dipl.-Pol. Michaela Maláčová, MSc.